
Na šoli smo se odločili kulturni dan izpeljati malo drugače – interaktivno. Pri tem nam je bila v pomoč mobilna aplikacija za doživljajsko učenje na prostem – CŠOD Misija.
V spletni aplikaciji smo ustvarili vodeno pot po starem mestnem jedru. Skupaj z učenci smo naložili aplikacijo CŠOD Misija in izbrano misijo na mobilne telefone ter jih opolnomočili za samostojno delo na prostem.
Na izbranih točkah je učence čakal opis izbranih znamenitosti in izzivi, ki jih so lahko s pomočjo prebranega ali slišanega rešili. Po uspešno opravljenih nalogah na misiji so učenci prejeli značko, s katero so dokazali svoje delo.
Super zadeva, aplikacijo bi uporabil za MEPI načrtovanje odprave.
Tudi mi smo še preizkusili aplikacijo CŠOD Misija – Matematični sprehod po Kranju. Za potrebe seminarja so nastale nove Misije, pri delu z nadarjenimi pa v tem letu načrtujemo tudi razvoj nove poti, ki bo delo učencev. Isto aplikacijo bomo uporabili tudi za kulturni dan Rastem s knjigo.
Odlična aplikacija za naravoslovne in športne dneve
Tudi mi smo izvedli nekaj športni dni z naravoslovnimi in kulturnimi vsebinami z uporabo aplikacije CŠOD Misija. Učencem so tovrstni športni dnevi zelo všeč.
Super ideja za popestritev športnih dni.
CŠOD Misija je po opisu sodeč odlična aplikacija, uporabna za pouk na prostem, terensko delo, različne dneve dejavnosti in zaključne ekskurzije. Dejavnosti, ki od učencev zahtevajo aktivno delo, so lahko zasnovane medpredmetno.
Odlična aplikacija za dinamično delo pri pouku. Omogoča spoznavanje različnih krajev, posebnosti, učenje izven učilnice.
Zelo dobra aplikacija za popestritev celodnevnega dneva dejavnosti ali samo kot popestritev kakšne šolske ure.
Odlična aplikacija za terensko delo pri geografiji oz. izvedbo interesnih dejavnosti.
Aplikacija me je zelo pritegnila – tako z misijami, ki so že ustvarjene, kot z možnostjo, da narediš sam. Elementi igrifikacije so v procesu učenja močan motivacijski dejavnik.
Super aplikacija, ki bi jo zagotovo lahko uporabila pri dnevu dejavnosti. Na zanimiv in drugačen način bi učenci spoznali kraj. Prepletli bi mnogo predmetov in aktivnosti. Učenci bi bili po mojem mnenju zelo aktivni.
Odlična aplikacija za spoznavanje novih in pa tudi “domačih” krajev. Uporabna tudi za interaktivne dnevne dejavnosti in ekskurzije
Super aplikacija za spoznavanje novih krajev.
Med ležernim brskanjem med prispevki sem naletela na opis aplikacije, ki me je zelo navdušila. Komaj čakam, da jo preizkusim sama, nato pa še z učenci. Zelo zanimiva se mi zdi tudi možnost kreiranja lastnih misij.
Hvala za to zelo uporabno informacijo. Že jutri jo delim z našo geografinjo.
Odlična aplikacija za spoznavanje še neodkritih zanimivosti Slovenije. Z misijo Vodna vila Oglajna vabi na potep vabljeni v naše kraje 🙂
Po imenu sem aplikacijo sicer že poznal, bolj točno pa sem možnosti njene uporabe raziskal sedaj. Vsekakor jo bomo uporabili na katerem izmed športnih dni, verjetno je najbolj smiselna uporaba pri Orientacijskem teku.
Super zadeva!
Aplikacijo bom lahko uporabil za naš FOTO-VIDEO krožek na šoli, s katerim se nameravamo odpraviti proti koncu šolskega leta na foto-video izlet-akcijo v neznano-znano …
Lahko bomo sledili zastavljeni poti in zbirali material (fotografije, vide-e, … komentarje) za kasnejšo razstavo (na šoli, spletu ali spletni ucilnici).