Neko podjetje gradi hiše, ki imajo v svojih zidovih $22$ oken, dve okni pa na strehi. Koliko oken potrebujejo za tri takšne hiše?
Najprej izračunamo koliko oken potrebujejo za eno hišo. Število oken za eno hišo ponazorimo z uporabo oklepajev.
Izračunaj vrednost izraza.
a) $3 \cdot (12-4)-2 \cdot 5=3 \cdot $ 8 $-2 \cdot 5=$ 24 $-$ 10 $=$ 14
b) $(18-7) \cdot (10-5)=$ 11 $\cdot$ 5 $=$ 55
V računih z oklepaji najprej izračunamo, kar je zapisano znotraj oklepajev. Ko je znotraj oklepajev le eno število, oklepaje izpustimo.